Strange blog

04 września, 2009

JetAir - niebem bliżej - test/recenzja linii lotniczych.

Zamieszczony przez: strange w: Just Strange

jetair

Sierpniowa promocja polskich linii lotniczych JetAir i mały zbieg okoliczności sprawiły, że miałem okazje przetestować tego małego przewoźnika.

Nie podlega wątpliwości, że przelot z Krakowa do Gdańska za 99zł (około 1h i 20min lotu) to wyśmienita oferta, konkurująca nawet z niewiele tańszymi usługami PKP (jeżeli wybierzemy druga klasę - za pierwsza zapłacimy ponad 100zł). Dodatkowo fakt, że bez żadnych dopłat możemy zabrać na pokład 15kg bagażu czyni taką podróż zdecydowanie bezkonkurencyjną.

JetAir dysponuje tylko 5 maszynami (czterema na 18 miejsc i jedną na 46). Mi przypadło połączenie mniejszą maszyną. Całkiem wygodny mały samolocik (British Aerospace Jetstream J32) to fajne “narzędzie podróży”. Z uwagi na rozmiary (to nie sześciomiejscowy Boeing) w kabinie pasażerskiej nie ma schowków na bagaż podręczny - wszystko co nie zmieści się pod fotelem zostanie załadowane do luku. Trzeba mieć to na uwadze planując co będzie nam potrzebne podczas lotu. Wygoda podróży jest ciut większa niż na przykład na pokładach Ryanair - trochę więcej miejsca na nogi, oczywiście mniej pasażerów i dzięki bogu brak reklam. Ogólnie jak na dystanse pokonywane za pomocą JetAir na wygodę nie ma co narzekać. Na pokładzie pasażerom serwowany jest drobny poczęstunek bez dodatkowych opłat (coś do picia, przechrupania… i zatyczki do uszu).

Jedyne do czego można było mieć zastrzeżenia, to obsługa pokładowa. Stewardesa mogłaby się czasem uśmiechnąć :)

Oczywiście 99zł to tylko promocja. Cena regularna lotu Gdańsk-Wrocław to ponad 200zł, ale… czasem warto, szczególnie jeżeli alternatywą jest dziewięciogodzinna podróż koleją. Na pewno warto rozglądać się za nowymi promocjami JetAir - polecam tego przewoźnika. Oby więcej firm zechciało zainteresować się połączeniami krajowymi.

Strona przewoźnika: JetAir www.jetair.pl

Niniejszy artykuł nie jest sponsorowany lub w jakikolwiek inny sposób inspirowany przez firmy, których urządzeń lub usług dotyczy. Powstał jako niezależny test/recenzja/opis bazujący na prywatnych opiniach i preferencjach autora.

Brak odpowiedzi na "JetAir - niebem bliżej - test/recenzja linii lotniczych."

Komentowanie zostało wyłączone.