Strange blog

18 września, 2009

EXCELLENCE LINE CINGO 2.1 - głośniki z bezprzewodowym pilotem - test/recenzja

Zamieszczony przez: strange w: Test / Recenzja| Zakupy

Może się wydawać, że rynek głośników komputerowych (oczywiście zastosowanie może być szersze) jest na tyle duży, iż w każdym przedziale cenowym można dopasować coś do swoich potrzeb. Rozczarowanie przychodzi dopiero wtedy, kiedy realnie przygotowujemy się do zakupu.

Tym razem zakupy na allegro nie poszły tak szybko. Jak na mój rozum pilot bezprzewodowy do głośników to nie nadmierna fanaberia. Moja myśl, żeby zbudować sobie mini kino domowe nie koniecznie wymieniając cały zgromadzony już sprzęt prawie się ziściła. Mam już super uniwersalnego pilota, wszystko pięknie ze sobą współgra, brakuje tylko… głośników. Żaden sens podłączać głośniki, do których będę musiał pielgrzymować przy każdej okazji więc zestaw musi być wyposażony w pilota.

O ile można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że czasy, w których pilotem nazywa się coś wiszącego na kilkucentymetrowym kablu mamy zdecydowanie za sobą to zdecydowanie nie dotyczy to komputerowych zestawów głośnikowych.  W przedziale do 400zł praktycznie nie istnieje możliwość kupna a dogrzebanie się do odpowiednich propozycji graniczy prawie z cudem.

excellence line cingo

Po kilku godzinach przeszukiwania sklepów i masie rozczarowań (co za kretyn zrobił głośniki z pilotem pozbawionym funkcji wyłączania?) znalazłem EXCELLENCE LINE CINGO 2.1 w cenie niewiele ponad 100zł. Nie znałem producenta ale stwierdziłem, że test nie jest na tyle kosztowny żeby nie ponieść odrobiny ryzyka - szczególnie, że tak na prawdę nie miałem żadnego wyboru.

Dzięki uprzejmości sklepu Neo24.pl, który tym razem nie spieszył się z realizacją zamówienia, po kilku dniach niosłem już do domu wielkie pudło - większe niż się spodziewałem.

Głośniki wykonane są z drewna (lub czegoś drewnopodobnego) z plastikowymi, błyszczącymi frontami - trochę w nowym stylu Samsunga. Stylistyka jest prosta i nie ma się do czego przyczepić ani czym zachwycać. Zestaw składa się z dwóch satelit i głośnika niskotonowego z wbudowanym wzmacniaczem. Całość podłączana jest chinchami - niestety kable wbudowane na stałe w satelity mają tylko około 1,5m. W Zestawie znajduje się kabel chinch-jack, także wszyscy znajdą coś dla siebie.

Na przednim panelu subwoofera umieszczone są przyciski sterowania - zasilanie, mute, głośność oraz osobno głośność subwoofera. Na pilocie znajdziemy dodatkowo elementy sterowania equalizerem oraz trzy zdefiniowane tryby (Jazz, Rock i Pop). Tylny panel głośnika niskotonowego zawiera również fizyczny przełącznik zasilacza (tak jak na zasilaczach obudów komputerowych).

Dźwięk płynący z głośników jest bardziej niż poprawny, choć oczywiście dla melomana to bardzo nie ta półka. Basy słychać wyraźnie i nawet przy koncertowym nastawie nic nie trzeszczy a waga subwoofera dodatkowo tłumi drgania. Szybki test na podstawie początku filmu gladiator (wersja blue-ray) i już byłem zadowolony. Serio. Polecam ten filmy - szczególnie początek z konnicą w galopie - do testu głośników. Taki test wykonany na głośnikach nawet najlepszych telewizorów daje wrażenie stada biegnących chomików - chomika z rzędem temu, kto rozpoznałby w tym konia. Z zestawu EXCELLENCE LINE popłynął śliczny, ciężki galop - jestem pewien, że sąsiedzi też rozpoznali konie.

Polecam ten zestaw każdemu, kto niskim kosztem chce wzbogacić dźwięk swoich zestawów grających - nie tylko komputerów. Ponieważ głośniki standardowo wyposażone są w wejścia typu chinch bez zbędnych zabiegów można je podłączyć do niemalże każdego sprzętu - polecam rozszerzanie dźwięku z telewizora za pomocą tego zestawu.

Po ponad miesiącu testów nie znalazłem większych, godnych wspomnienia i uwagi wad. Wydaje się, że zrobienie normalnego zestawu głośników 2.1 z bezprzewodowym pilotem nie jest gigantycznym wyczynem… ale patrząc na rynek tego sprzętu EXCELLENCE LINE należą się szczere gratulacje - jak sie myśli to można.

Niniejszy artykuł nie jest sponsorowany lub w jakikolwiek inny sposób inspirowany przez firmy, których urządzeń lub usług dotyczy. Powstał jako niezależny test/recenzja/opis bazujący na prywatnych opiniach i preferencjach autora.

Brak odpowiedzi na "EXCELLENCE LINE CINGO 2.1 - głośniki z bezprzewodowym pilotem - test/recenzja"

Komentowanie zostało wyłączone.