Strange blog

27 sierpnia, 2009

LG FB-163 test/recenzja

Zamieszczony przez: strange w: Reklama| Test / Recenzja| Zakupy| technologie

LG fb 163

Zachęcony artykułem sponsorowanym na gazeta.pl dotyczącym dwóch nowych modeli Micro Hi-Fi DVD od LG udałem się do sklepu z zamiarem nabycia - tak, nie często mi się zdarza tak przemożna chęć zakupu po przeczytaniu paru sponsorowanych liniej. No cóż - dobre zdjęcie i trafne ukłucie w potrzebę.

Namierzyłem zestaw w jednym ze sklepów sieci RTV EURO AGD - blisko, szybko i tanio jeżeli ktoś wie, że produkty tej sieci można nabyć znacznie taniej korzystając z ich sklepu internetowego, który umożliwia odbiór osobisty w każdym salonie sieci (rzeczony zestaw ponad 100zł taniej, czyli 693zł).

Pierwsze wrażenia:

  • mają dobrego fotografa (sprzęt na żywo wygląda dużo gorzej),
  • wszystko jest jakieś… plastikowe,
  • wszelkie klapki są jeszcze bardziej plastikowe niż reszta, poruszają się opornie,
  • dlaczego to jest takie duże (niby miało być mikro),
  • gdzie się podział ten super nowoczesny design?

W ciągu pierwszych dwóch minut zupełnie przeszła mi chęć zakupu. Przetestować jednak warto.

Zestaw dysponuje portem dla iPod-a, zapakowałem więc iPhone-a i… coś dziwnego. iPhone twierdzi, że obsługa została przekazana do urządzenia… a urządzenie ma klawisze: w przód, w tył, play, stop… ale jak zmienić katalog? Odpiąłem telefon, ustawiłem utwór i zapakowałem go znów. Na play uruchomił co tak pokrętnie ustawiłem (potem, przy n-tym wepchnięciu iPhone-a telefon nie przekazał sterowania do wieży i można było obsługiwać wszystko z ekranu - nie wiem, może coś zrobiłem inaczej).

Włączyłem swój testowy utwór - wszystkie sprzęty grające testuje za pomocą Got To Be More Careful (soundtrack House M.D. 2007) - fajnie wyciąga wady nagłośnienia. Z głośników popłyną całkiem przyjemny dźwięk, choć zdecydowanie za głośny jak na sklepowe warunki. Oczywiście testowe modele w sklepach nigdy nie mają pilota - został więc przedni panel. I tu pierwszy zgrzyt - czytałem wcześniej w opiniach, że sterowanie głosem z przedniego panelu jest “niedopracowane” ale myślałem, że to zwykle marudzenie wynikające z braku obycia z dotykowym sterowaniem - w tym przypadku opinia była słuszna. Co za specjalista zrobił taki wynalazek?

Reszta dotykowych przycisków panelu przedniego też pracuje w trybie “ciekawe czy tym razem uda mi się trafić”. Przycisk do przodu chyba ktoś już wcześniej zamordował, bo zdawał się jako jedyny nie działać wcale.

Podsumowując, reklama dźwignią handlu  ale tym razem ta dźwignia została ustawiona na niewłaściwy tor.
Zestaw nie należy ani do najładniejszych ani do najmniejszych (na pewno nie jest Micro). Jakość i zastosowane rozwiązania pozostawiają wiele do życzenia. Pragnę również zaznaczyć, że nie udało mi się przetestować możliwości Video (wyjście SCART), także test jest niekompletny o ten aspekt działania zestawu.

Honorowy Strange dla LG za to, że nie dość, że wypuściła bardzo niedopracowany zestaw to jeszcze postanowiła się nim tak intensywnie chwalić.

Niniejszy artykuł nie jest sponsorowany lub w jakikolwiek inny sposób inspirowany przez firmy, których urządzeń dotyczy. Powstał jako niezależny test/recenzja/opis bazujący na prywatnych opiniach i preferencjach autora.

Brak odpowiedzi na "LG FB-163 test/recenzja"

Komentowanie zostało wyłączone.